![](https://www.beachwaterpolo.gr/wp-content/uploads/2019/07/pafilia-supports-the-beach-water-polo-tour-2017.png)
Λεμεσός και Beach Waterpolo είναι αλληλένδετα τα τελευταία χρόνια, ωστόσο για πρώτη φορά το φετινό καλοκαίρι η κυπριακή πόλη θα φιλοξενήσει τουρνουά U13 under FINA rules, παράλληλα με το OPEN τουρνουά της Beach Waterpolo World League (2-4/8).
9 ομάδες θα δοκιμάσουν τις τύχες με κανονισμούς Beach Waterpolo της FINA, ενώ το OPEN τουρνουά θα γίνει υπό beachpolistas rules. Κάθε αγώνας θα διαρκεί 10 λεπτά.
Πρόγραμμα και ομάδες U13