Τρομερό SOLD OUT με 36 ομάδες στο #Beachpolistas World Tour στον Πειραιά! (Πρόγραμμα+Ομάδες)

By August 31, 2023 No Comments

Γράφει ιστορία πριν κιόλας ξεκινήσει το #Beachpolistas World Tour 2023 στον Πειραιά!

Μια σπουδαία διοργάνωση ετοιμάζεται να ξεκινήσει την Παρασκευή, 1 Σεπτεμβρίου, στην Πλαζ Βοτσαλάκια του Πειραιά, μπροστά από το Δημοτικό Κολυμβητήριο «Ανδρέας Γαρύφαλλος», καθώς το #Beachpolistas World Tour 2023 επιστρέφει για 4η διαδοχική χρονιά, σε μια συνδιοργάνωση με τον ΟΠΑΝ.

36 ομάδες, απόλυτο SOLD OUT και… ετοιμοπόλεμοι #Beachpolistas αναμένεται να γεμίσουν τα Βοτσαλάκια στον Πειραιά στις 1-3 Σεπτεμβρίου, με 24 ομάδες να συμπεριλαμβάνονται στο πρόγραμμα της κατηγορίας OPEN και 12 στην κατηγορία U15. Ο συγκεκριμένος αριθμών ομάδων και #Beachpolistas ώθησε τους διοργανωτές στο να τοποθετήσουν για πρώτη φορά στον Πειραιά και δεύτερο τερέν!

Μαραθώνας, Λεμεσός, Πάτρα και τώρα Πειραιάς για τους παθιασμένους #Beachpolistas, που ετοιμάζονται να απολαύσουν το πιο ψυχαγωγικό ομαδικό άθλημα του καλοκαιριού, επιβεβαιώνοντας την αγάπη τους για τα γκολ με… το κεφάλι, το πόδι και τα γυριστά πίσω από το κέντρο!

Το Σάββατο στις 15:00 είναι προγραμματισμένη η μεγάλη ομαδική φωτογράφιση των #Beachpolistas, παρουσία αντιπροσωπίας της Ασημένιας Ολυμπιονίκη και Παγκόσμιας Πρωταθλήτριας Εθνικής Ανδρών και όχι μόνο. Παράλληλα, το Σάββατο, από τις 19:00 η Καλομοίρα και ο DJ Petros Karras in the Mix θα φροντίσουν για τη διασκέδαση των #Beachpolistas και των θεατών!

SURVIVAL KIT

ΝΕΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ BEACHPOLISTAS WORLD TOUR: Ο τερματοφύλακας έχει δικαίωμα να σκοράρει μόνο από τις γωνίες του τέρματος του και ΕΑΝ σκοράρει με γυριστό από τη μια άκρη στην άλλη μετράει για τέσσερα γκολ! ΥΓ: Ο τερματοφύλακας δεν αλλάζει κατά τη ροή του αγώνα, παρά μόνο ανάμεσα στα σετ.

Βασικοί κανόνες: Για να κερδίσει μια ομάδα τον αγώνα, χρειάζεται να νικήσει δύο σετ – Κάθε σετ ολοκληρώνεται με την επίτευξη πέντε γκολ – Το γκολ με το πόδι και το κεφάλι μετράει για δύο – Το γκολ με γυριστό πίσω από το κέντρο μετράει για τρία – Το παιχνίδι δεν έχει σέντρα και συνεχίζεται αμέσως μετά την επίτευξη τέρματος!

TIP 1: Στη διοργάνωση θα τοποθετηθούν δύο τερέν. Οι #Beachpolistas πρέπει να γνωρίζουν σε ποιο τερέν αγωνίζονται και να βρίσκονται στο νερό 15 λεπτά πριν την έναρξη του κάθε αγώνα τους. Όσον αφορά τις εγγραφές, οι ομάδες οφείλουν να βρίσκονται στον χώρο της διοργάνωσης μια ώρα και τριάντα λεπτά πριν το πρώτο προγραμματισμένο παιχνίδι τους.

TIP 2: ΌΛΟΙ οι #Beachpolistas για να αγωνιστούν, θα πρέπει να φορούν το ειδικό αδιάβροχο βραχιολάκι που τους παραδίδεται κατά την εγγραφή τους στη γραμματεία.

TIP 3: Στην ομαδική φωτογράφιση όλοι οι #Beachpolistas πρέπει να φοράνε το συλλεκτικό T-Shirt, δώρο της διοργάνωσης, που τους παραδίδεται την Κυριακή από τη γραμματεία.

TIP 4: Εάν κάποια ομάδα επιθυμεί να προσθέσει παίκτη που δεν έχει δηλωθεί αρχικά, κατά τη διάρκεια των αγώνων, είναι εφικτό, αρκεί να ενημερωθεί κατάλληλα η διοργανώτρια αρχή.

TIP 5: Τα σκουφάκια των αγώνων παρέχονται από τη διοργάνωση. Μετά το τέλος κάθε αγώνα, κάθε παίκτης παραδίδει το σκουφάκι του στο χέρι του διαιτητή.